Elkezdtem foglalkozni egy turisztikai program demo webalkalmazásának az összeállításával, és ezzel kapcsolatban, illetve egy várható ingatlan beruházással kapcsolatban nyaggatnak, hogy nyilatkozzak legalább, hogy mégis kire gondoltunk kivitelezőként.
A helyzet az, hogy profi programozó vagyok, de egy percig se gondoltam, hogy én egyedül fejlesztem le a teljes webalkalmazást akár ehhez a turisztikai kezdeményezéshez, vagy akár a társasházi nyilvántartáshoz, vagy máshoz, ami még jelenleg fel sem merült. A demo-t barkácsolom, hogy lefoglaljam magam a szabadidőmben is, mert egy kicsit túl vagyok pörögve, és most a filmezés például tétlenkedés lenne számomra. Számomra nem kérdés, hogy a hivatalos változat kivitelezője mindkét webalkalmazás rendszer esetén a mostani megbízom, fővállalkozóm lesz. Szerintem ezzel egyet tud érteni mindenki a családban, és a többi érintett is el tudja fogadni majd, mert nagyon professzionális eszközökkel, és megoldásokkal dolgoznak, és persze az én vállalkozói megbízatásomban is kivették a részüket tisztességesen. A másik ok, amiért barkácsolom a demo rendszert, az az, hogy látni lehessen, hogy milyen gyorsan lehet haladni azokkal a megoldásokkal, amiket a jelenlegi fővállalkozómmal együtt használunk más projekteknél is. Vagyis a lényeg, hogy nem vesztegetnénk a pénzt, és az időt.
Az ingatlan beruházásoknál mindenki azt fogja mondani, hogy az alap eszmeiség figyelembe vételével a beszállítók is helyi kereskedők lesznek, olyanok, akik aktívan közre tudnak majd működni több munkafolyamatnál is, és itt is szempont a család egykori, vagy jelenlegi támogatása. Az ingatlanos munkáknál a jelenlegi politikai helyzetben ideális lenne, ha Ukrán vendégmunkások is részt vennének a kivitelezésekben, persze magyarokkal együtt dolgozva. Lehet, hogy már mások terveztek is, így amit sejtek, az az, hogy három főbb egység kivitelezési ára a telekár másfélszerese lenne, és ennek az összegnek a 10%-a lenne a lőtér, másik 10%-a a raktár, a lakóépületek meg a fennmaradó 80%-át vinnék ennek a költségvetésnek. Ez elektronika nélkül értendő. Szerintem ha a lakóházaknál lenne is okosítás, akkor az a világításra korlátozódhatna, hogy a gyerekes családok esetén legyen lehetőség halványított rgb ledes világításra is, az éjszakai világításhoz. Ehhez társulhatna külső fényérzékelő, de nem túlzásba vitt megoldásokkal. Alapvetően az is megfelelő lehetne, amit a testvéremnél láttam, mondjuk alkonyfény helyett éjjeli lámpa, ha valaki csak fény mellett tud aludni.
A társasházi nyilvántartás viszont nagyobb projekt lenne, mert külső szolgáltatókhoz igazítás, integrálás is felmerülne, meg egy csomó olyan üzleti igény lenne, amit én egyedül nem is látok még most. Később a raktár részére is kell valami alap nyilvántartás, és a lőtér is egy videóbemutatókkal teletűzdelt előjegyzési rendszert kaphatna, de ezek szerintem akkor, ha van rájuk kereslet. A lőtér bővülne is később falusi telkeken berendezett kültéri pályákkal, így az egyes rendszerek idővel egymás rendszereibe is bele tudnának nézni, legalább foglaltság összevetése szintjén, de az se lenne rossz, ha a falusi turizmus programra jelentkező látná, hogy van-e szabad időpont a lőtéren, és az egész mechanizmus idővel egységes turisztikai rendszerré fejlődne, amit fel is kínálnának szálláshelyeknek is, meg más kikapcsolódást elősegítő szolgáltatást kínáló szereplőknek. Ezek a továbbfejlesztési tervek, és nagyon jó lenne, ha ezen a beruházáson a jelenlegi fővállalkozóm el tudna indulni, mert akkor én is biztos, hogy hosszabb távon részese lehetnék.